Naše úřední desky a digitální panely respektují cirkadiánní rytmy

Naše úřední desky a digitální panely respektují cirkadiánní rytmy

produkty DigiDay respektují cirkadianní rytmy

No dobře, ale co to vlastně je, ten cirkadiánní rytmus? Zjednodušeně je možné ho přirovnat k vnitřním biologickým hodinám nejen u lidí. Tyto přirozené rytmy řídí naše tělesné funkce v průběhu celých  24 hodin. Jsou synchronizovány s cykly světla a tmy, které se střídají během dne. Termín cirkadiánní pochází z latinských slov circa (kolem) a diem (den), což přesně vystihuje jeho opakování každý den.

Tento pojem se v posledních letech čím dál více skloňuje zejména v souvislosti s nočním osvětlením měst. A protože naše úřední deska patří k technologicky špičkovým zařízením, má v sobě zabudovaný jak filtr modrého světla, tak noční mód, který cirkadiánní rytmy přímo ovlivňuje.

Intenzivní bílé a modré světlo dopadajícího na oční sítnici v době, když už by se mělo jít spát, prokazatelně narušuje usínání a chybně stimuluje mozek k bdělosti. To se může negativně odrážet na celkovém zdraví lidí. Jenže v dnešní době, kdy nás neustále obklopuje elektronika, městské osvětlení či světelná reklama, se problém netýká jen lidí, ale trpí také zvířata a drobní živočichové.

“V DigiDay si to plně uvědomujeme. Proto jsme do našich elektronických úředních desek implementovali noční režim a filtr modrého světla, který respektuje přirozené biologické potřeby,” říká náš jednatel, Ing. David Stružka.

Noční režim elektronických úředních desek DigiDay funguje na dvou klíčových principech:

1) Snížení jasu – Jakmile se začne stmívat, noční režim automaticky snižuje jas obrazovky, aby minimalizoval negativní dopad intenzivního světla na oči uživatelů. Tím přímo snižuje riziko narušení cirkadiánních rytmů a usnadňuje přirozený proces usínání. Zároveň dochází také k úsporám elektrické energie a nákladů na provoz zařízení.

2) Filtr modrého světla – Modré světlo z elektronických zařízení může potlačit tvorbu hormonu zodpovědného za regulaci spánku zvaného melatonin. Noční režim našich úředních desek toto škodlivé modré světlo filtruje, čímž minimalizuje jeho negativní dopad na spánek uživatelů.

Tato kritéria splňuje úřední deska DigiDay a její LED obrazovky ve variantě volně stojící i jako nástěnný panel s použitím venku či v interiérech.

Více než 680 elektronických úředních desek
v celé ČR a SK

Chcete se na
něco zeptat?

Nenašli jste nějakou informaci?
Zeptejte se nás

obchod@digiday.cz

+420 608 899 640

Vyplňte formulář níže