Tangenciální ventilace v úředních deskách DigiDay vám ušetří desítky tisíc

Tangenciální ventilace v úředních deskách DigiDay vám ušetří desítky tisíc

Klimatizacím používaným pro ochlazování elektroniky a vysoké spotřebě elektřiny odzvonilo. V dnešní době, kdy technologie neustále postupují vpřed, hraje klíčovou roli v průmyslu a spotřební elektronice tangenciální ventilace. Její popularita spočívá v kombinaci efektivity, tichého provozu a univerzálního využití. Přesně tuto výjimečnou technologii využívá i úřední deska a digitální panely DigiDay. 

Tangenciální ventilátory mají své kořeny už v době průmyslové revoluce, kdy bylo potřeba efektivně chladit stroje a zařízení. Od té doby si prošly mnoha inovacemi, a to zejména v oblasti aerodynamiky a výběru používaných materiálů, což je aktuálně přivedlo na špičku technologie chlazení.

Principem technologie je dlouhý, válcový rotor obklopený lopatkami. Když se rotor točí, vzduch je nasáván a vytlačován tangenciálně, což zajišťuje efektivní a rovnoměrné proudění vzduchu směrem nahoru. Na rozdíl od axiálních a radiálních ventilátorů, nabízí tangenciální ventilátory lepší aerodynamické vlastnosti a jsou ideální pro situace, kde je potřeba tichý chod. Skvělá je na nich také vysoká efektivita a možnost flexibilního využití v různých zařízeních.

Díky tomu jsou tangenciální ventilátory všestranné použitelné a najdeme je v systémech HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace), v počítačích, televizích i další spotřební elektronice, digitální panely DigiDay nevyjímaje.

Budoucnost tangenciálních ventilátorů je jasná. S rostoucím zaměřením na udržitelnost a energetickou efektivitu se totiž očekává jejich další vývoj s aplikováním nových materiálů a inteligentních řízení. Jedná se tedy o důležitou technologii s širokým spektrem využití a vysokým očekávaným přínosem.

Více než 680 elektronických úředních desek
v celé ČR a SK

Chcete se na
něco zeptat?

Nenašli jste nějakou informaci?
Zeptejte se nás

obchod@digiday.cz

+420 608 899 640

Vyplňte formulář níže